Konto Bankowe Online – Otwieranie rachunku bankowego

Porównaj Oferty Banków

Konto Bankowe Online

Nowoczesne technologie pozwalają na dostęp do produktów bankowych zdalnie, za pomocą komputera lub nowoczesnego telefonu komórkowego. Konto bankowe online stało się już standardem, i można je uruchomić w prawie każdym banku.

Z tego wpisu dowiesz się, w jaki sposób można otworzyć konto bankowe bez wychodzenia z domu. Prezentujemy aktualne sposoby zakładania konta bankowego online.

Konto bankowe online w aplikacji mobilnej

Konto bankowe online

Założenie konta osobistego w aplikacji mobilnej jest chyba najprostszym, a zarazem najszybszym sposobem na zdobycie nowego rachunku bankowego. Aby skorzystać z tej metody, wystarczy posiadać ważny dokument ze zdjęciem – dowód osobisty lub paszport, oraz telefon komórkowy podłączony do Internetu.

Dzięki tej metodzie możesz szybko i łatwo założyć konto bankowe przez Internet bez kuriera. Co to właściwie oznacza ? Standardową praktyką stosowaną przez banki, jest wysyłanie umowy o rachunek bankowy za pośrednictwem firmy kurierskiej. Przez to dopiero po otrzymaniu podpisanej przez klienta umowy, bank aktywował konto.

Procedura dostarczania umów do domu klienta wymuszona jest koniecznością weryfikacji danych osobowych zawartych w dokumencie tożsamości. Wysłany przez bank kurier sprawdzał zgodność danych zawartych w umowie, z tymi, które widniały na dowodzie osobistym klienta. Dopiero po pozytywnej weryfikacji klient otrzymywał podpisaną przez bank umowę.

Korzystanie z aplikacji mobilnej zmieniło diametralnie procedury otwierania konta. Chodzi tutaj głównie o proces weryfikacji tożsamości klienta, który teraz odbywa się bez obecności kuriera. Nie trzeba oczywiście także odwiedzać banku, aby otworzyć konto osobiste.

System informatyczny banku automatycznie odczytuje dane z dowodu osobistego, oraz porównuje je z tymi, które osoba wnioskująca o konto wprowadziła w aplikacji mobilnej. Na koniec należy jeszcze wykonać zdjęcie twarzy, tzw. selfie. Weryfikacja tożsamości przez selfie nazywana jest biometrią.

Otwieranie rachunku bankowego w czasie rozmowy wideo

Rozmowa wideo z pracownikiem banku, to kolejna metoda na założenie konta bankowego online. W tym przypadku wymagane jest posiadanie kamery internetowej o odpowiedniej rozdzielczości. Aparaty montowanie w starych laptopach mogą nie podołać temu zadaniu. Dane widoczne na obrazie z kamery muszą być bardzo wyraźne, aby system komputerowy banku mógł je bez problemu odczytać.

W celu przeprowadzenia rozmowy wideo można użyć także nowoczesnego telefonu komórkowego. Większość obecnie sprzedawanych na rynku telefonów posiada wbudowaną kamerę full HD, która dostarcza obraz wysokiej jakości. Dlatego przy korzystaniu z telefonu do założenia konta w czasie rozmowy wideo, nie powinno być żadnego problemu z jakością obrazu.

Nie muszę chyba wspominać, że sprzęt używany do wideoweryfikacji powinien posiadać sprawny mikrofon i głośnik. Jest to dosyć oczywiste. Sprawne przeprowadzenie rozmowy wymaga dobrej komunikacji między rozmówcami.

Podsumowanie

Korzystanie z usług bankowych zdalnie jest bardzo wygodne i praktyczne. Pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Czas, który musielibyśmy przeznaczyć na dojazd do placówki bankowej, i na stanie w długiej kolejce, możemy teraz spożytkować inaczej.

Nowoczesne technologie poprawiają również bezpieczeństwo korzystania z konta bankowego. Konto bankowe online pozwala na wykonywanie przelewów bez opuszczania bezpiecznego domu. Dodatkowa weryfikacja przelewów za pomocą specjalnego kodu SMS, daje pewność, że osoba zlecająca transakcje jest właścicielem konta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *